Home / Fudbal / TANKOM IGROM DO VELIKIH BODOVA  Skoro sat vremena Zemun imao punu inicijativu i rezultat, a onda se probudili Čarapani i pobedili

KRUŠEVAC (21.10) – Ne pamti se utakmica kada je Napredak odigrao slabije prvo poluvreme nego što je to učinio protiv Zemuna. Zbunjujuće su bili konfuzni, ništa im nije polazilo za rukom, ličili su na družinu koja se tek prvi put srela na igralištu. Retko su dolazili do šesnaesterca gostiju, a prvi šut na gol uputili su tek u 33 minutu što najbolje svedoči kako su igrali.

Zemunci su imali u tom delu igre punu inicijativu, postigli su i gol u 16 minutu, kada je posle kornera Lečić bio umešniji od brojnih domaćih odbrambenih igrača. Napredak se probudio tek u 58 minutui  kada je Sakidika postigao retko lep gol sa više od dvadeset metara, tada je i počeo žustrije da napada. Pobedonosni gol postigaao je Đerić u 87 minutu, bio je spretan u gužvi posle centaršuta.

-Odigrali smo prvo poluvreme vrlo dobro i u drugom petnaestak minuta, posle smo primii gol jer niko od nekoliko naših igrača nije bio u bloku. Trpeli smo dugo pritisak Napretka i nismo uspeli da izdržim. do kraja. Malo nam je falilo da dođemo do boda, što sam iskreno priželjkivao, Krivicu za poraz i ja snosim jer mi je Vučić pet minuta pre kraja tražio zamenu, i umesto da ostane da igra, ja sam ga  otpoštovao, a on je odlično zatvrao tu stranu odakle smo primili gol i izgubili-kazao je Milan Milanović, trener Zemuna.

– Zemun je igrao jako, jako dobro, nismo mogli da odgovorimo ni na jedan njihov pokušaj, imao je inicijativu celo prvo poluvreme, igru smo malo umirili tek poslednjih pola sata. Izvršimo smo i stavili smo tada igru pod kontrolu prilično dobro, do poslednjih dvadeset metara gde i dalje imamo problema sa pasom koji nije taćan i brz. Nije nam bilo lako, ali uspeli smo da napravimo nekoliko prilika, damo prelep gol, izdržali ponovni pritisak, potom postignemo i drugi gol i dobijemo utakmicu- istakao je Milorad kosanović, trener Napretka.   D.MITROVIĆ

NAPREDAK – ZEMUN  2:1  (0:1)

Strelci:  0:1 lečić u 16, 1:1 Sekidika u 58, 2:1 Đerić u 87 minutu. Stadion: Mladosti. Gledalaca: 1.000. Sudija: Zoran Široki (Smederevo) 6,5. Žuti kartoni: Vulić, Šljivić, Vitkovac (Napredak), Luković, Lučić (zemun).

NAPREDAK: Ni.Petrović 7, Boranijašević 6,5, Urošević 7, Veškovac 6,5 (Simonović-), Miladinović 7, Šljivić 6,5, Mitrović 7, Alivodić 6,5, Vukanović 6,5 (Đerić 7), Vulić 6,5 (Ne.Petrović 7), Sekidika 7,5.

ZEMUN:  Šaranov 7, Božović 6,5, Cvetković 7, Pajović 6,5, Vučić 7 (Kiso-), Luković 7, Đalović  6,5 (Dala-), Mladenović 7, Dimić 6,5  (Asani-), Lečić 7, Lasickas 6,5.

Igrač utakmice: Džesi Sakidika (Napredak).

Veškovac (Napredak), Luković, Vučić (Zemun).