Home / Fudbal / MALO RADOSTI NA STADIONU MLADOSTI  Fudbaleri Napretka kao da su zaboravili jesenje blistave igre i u tri kola osvojili samo bod

Nap Radnicki 2

KRUŠEVAC (4.3.) – Jesenas su fudbaleri Napretka oduševljava igrama na svim stadionima ljubitelje najpopularnijeg sporta i bili hit superligaškog prvenstva, ali u nastavku taj posao im ne ide dobro. U tri odigrana kola, od toga dva na  svom stadionu, osvojili su samo bod i razočarali svoje navijače. Naviknuti na igru „do noge“, tečnu, tačnu, brzu, ofanzovnu i što je najvažnije na pobede, sa tribina su se protiv Radničkog već čula bučna negodovanja.

Na utakmici sa Nišlijama akteri su  igrom podelili po poluvreme, Napredak je vodio u prvom, a u drugom bio je nadigran. Gosti su na odmoru tačno videli gde mogu da probiju i za četiri minuta došli do pobede. Najpre je Ndiaje golom uneo raspoloženje na tribinama, a Saša Stojanović je poravnao rezultat na startu nastavka, a kod pobedonosnog gola nanizao nekoliko domaćih igrača u gurnuo loptu u mrežu. Golman Napretka Petrović odbarnio je penal Mrkiću u 90 minutu meča.Nap Radnicki 3– Bila je važna utakmica dva tima koja su poziciono blizu, imala je epitet derbija i to se u našoj igri u prvom delu baš osetilo i malo toga smo uspeli da uradimo. Na poluvremenu smo videli da nema šta da izgubimo i onda nastojali da nešto uradimo za nas, onda smo se podigli i okrenuli tok igre i rezultat.Tada smo pokazali određeni karakter, nivo znanja i veština, i verujem da ćemo tako nastaviti- kazao je Milan Rastavac, šef stručnog štaba Radničkog.

Vuk Rašović, trener Napretka nije došao na Konferenciju za medije, došao je pomoćnik koji je bio objektivan u oceni onoga što se događalo na terenu.

–  Odigrali smo fenomenalno prvo poluvreme, davno nismo pružili igru kao danas u tom delu. Ali, u nastavku kao da je potpuno druga ekipa izašla na teren. Priminli smo rano gol, potom i drugi, i za nekoliko minuta preokret situacije. Posle toga sve nam je išlo teško.Radnički je izašao visoko, nije nam dozvolio da igramo, hteli smo nešto da pokušamo dugim loptama, nije išlo, bila je dosta čudna utakmica i ne znam šta više da kažem- istakao je Ivan Stefanović, pomoćni trener Napretka. D.MITROVIĆ

NAPREDAK – RADNIČKI  1:2  (1:0)

Strelci:  1:0 Ndiaje u 20, 1:1 Stojanović u 46, 1;2 Stojanović u 50 minutu. Stadion: Mladosti. Gledalaca: 2.500. Sudija: Ilija Brdar (Novi Sad) 7. Žuti kartoni: Šljivić, Miladinović (Napredak), Stanojević (Radnički).

NAPREDAK: Petrović 7, Ndiaje 6,5, Urošević 6, Miladinović 6,5, Tubić 6, Simonović 6 (Sikidika-), Šljivić 6, Vulić 6,5 (Petrović-), Alivodić 6 (Beljić-), Gobeljić 6, Vukanović 6,5.

RADNIČKI: Bajić 7, Živković 6,5, Stojanović 8 (Stanojević-), Travančić 6 (Mrkić-), Arsić 7, Petrović 7, Tomić 6,5, Noma 7, Stanković 7, Kojić 6 (Popara-), Perendija 7.

Igrač utakmice: Saša Stojanović (Radnički).