Home / Ostali sportovi / Košarka / NAPREDAK ZAUSTAVLJEN U VALJEVU  Sve rešeno u prvom delu kada su košarkaši Metalca napravili golemu razliku

kosarkasi-izgubili-od-metalca

Nadanje košarkaša Napretka da će se i u 6. kolu Košarkaške lige Srbije radovati pobedi, četvrtoj zaredom, nisu se ostvarila jer su uspešnu seriju prekinuli porazom od Metalca u Valjevu – 82:75 (21:13, 25:16, 12:21, 24:25).

Rezultat kazuje da su utakmicu izgubili još u prvom poluvremenu kada je domaćin na odmor otišao sa 17 koševa prednosti. U nastavku su se trgli i bili bolji, dobili obe četvrtine, ali golemu razliku nisu mogli da nadoknade.

Nada da mogu preokrenuti rezultat javila se u trećoj etapi koju su ubedljivo dobili (21:12), potom sedam minuta pred kraj primakli su se na tri razlike (60:57), ali posle toga ponavljali su greške iz prvog dela i oprostili se od bodova. S.V.