Home / Fudbal / MAKADAMOM SE TEŠKO STIŽE U EVROPU Fudbaleri Napretka četvrti put poraženi u plejofu, ovoga puta od Radničkog pred svojom publikom

Napredak leđa 2KRUŠEVAC (7.5.) – Na željenom putu ka fudbalskoj Evropi fudbalerima Napretka se u plejofu isprečio makadam. Doživeli su sva četiri poraza, dva pred svojom publikom, i pokazalo se da izabranom maršutom teško mogu svoj cilj ostvariti. Svim iskrenim prijateljima fudbala je jasno da su na tom putu sudijske nepravde sputale Čarapane, ali je jasno i da igraju mnogo slabije nego jesenas, zato nešto pod hitno moraju menjati kako bi se na kraju ipak mogli i radovati.

Utakmica protiv Radničkog počela je nesvakidađnjem protestom. Posle zvižduka sudije Mašića za početak meča navijači su okrenuli leđa terenu, minut tako stajali,  potom dugo skandirali: „lopovi, lopovi..“ Bio je to jasan protest prema sudijskoj organizaciji čiji su predstavnici na mnogim utakmicama bespoštedno oštetili Napredak, na nekim susretima i otimali pobede, a čelnici su bili više nego tolerantni, nisu se javno oglašavali i kažnjavala sudije.

Napredak leđaO utakmici nema mnogo toga da se kaže, osim da je Radnički odneo zasluženo bodove. Nišlije su znale da Napredak igra neku drugu igru u odnosu na jesenje, da teško pravi tečne akcije kojima dolazi do protivničkog gola, zato su brzo prenosili loptu, napravili dve lepe šanse još lepše ih iskoristili i otišli kući pevajući. I Napredak je imao dve baš lepe šanse i nekoliko polušansi, ali u timu nije imao pravog realizatora i one su otišle u nepovrat.

– Ovo je bila vrlo značajan meč i srećan sam da smo ga na najbolji način završili. Rezultat prema dešavanjima na terenu mogao je da se kreće i u drugom smeru, ali  iskoristili smo prostor iza zadnje linije jer smo videli da Napredak mora da krenu napred. Nama se sve odvijalo onako baš kako treba, na vreme smo dali i jedan i drugi gol i na kraju uspešno smo je završili onako kako smo se i nadali- istakao je Milan Rastavac trener Radničkog.

leđa 7

– Fudbal je potvrdio nepisano pravilo da kada ne iskoristiš prilike da daš gol stiže kazna, a nas je stigla u najnezgodnije vreme, primili smo gol u 45 minutu. Igrali smo otvoreno, napadali, tražili svoju šansu kroz igru, došli do šansi, ali pokazalo se da nam mnogo nedostaju Gobeljić i Vukanović. U drugom delu nismo mogli da se vratimo na put na kome smo bili u prvom i samo mogu da čestitam Radničkom- rekao je Vuk Rašović, trener Napretka.  D.MITROVIĆ

NAPREDAK – RADNIČKI  0:2  (0:1)

Strelci: 0:1 Noma u 45. 0:2 Kojić u 55 minutu. Stadion: Mladosti. Gledalaca: 2.000. Sudija: Mažić (Vrbas) 6. Žuti kartoni: Noma, Stankovič, Bulatović (Radnički). Crveni karton: Bulatović (Radnički) u 82 minutu.

NAPREDAK: Petrović 7, Cvetković 6,5, Dimonović 6, Tubić 6, Urošević  6, Šljivić 6, Eskić 6 (Šarac-), Alivodić 6 (Vulić-), Ndiaje 6, Markoski 6 (Kasalica 6), Sekidika 6,5.

RADNIČKI: Zogović 7,5, Bulatović 7, Živković 7, Stojanović 7 (Noma 7), Arsić 7, Petrović 7, Tomić 7, Mrkić 6,5 (Popara-), Jovanović 7 (Stanojević 7), Kojić 7,5.

Igrač utakmice: Nemanja Kojić (Radnički).