Home / Ostali sportovi / LAZA POZLAĆEN U BEOGRADU  U konkurenciji 307 takmičara plivač Napretka Lazar Vanić osvojio 4 zlatne i bronzanu medalju

laza-9

Na 24. Međunarodnom plivačkom mitingu „Memorijal Ante Lambaša“, održanom u Beogradu. Lazar Vanić iz kruševačkog Napretka osvojio je četiri zlatne i bronzanu medalju. Veliki uspeh mlađanog Laze je utoliko veći ako se zna da je na turniru učestovalo 307 plivači  iz 27 klubova, iz Slovenije BiH i Srbije.

Plivači Napretka učestovali su i na Međunarodnom plivačkom mitingu „Slovakia kup“, održanom u gradu Humene u Slovačkoj. U konkurenciji 25 klubova iz Belorusije, Poljske, Ukrajine, Srbije i Slovačke osvojili au pet medalja. Minja Krstić se podičila sa 4 – zlatnom, srebranom i 2 bronzane, a Luka Janković zlatom.