Home / Fudbal / KOSANOVIĆ SE PREDSTAVIO POBEDOM Fudbaleri Napretka sa novim šefom stručnog štaba osvojili važne bodove protiv dobre Mačve

KRUŠEVAC (24.9.) – Posle serije poraza i ostavke trenera Nenada Sakića fudbaleri Napretka su se pribojavali kako će proći u gostima sa Partizanm i kući protiv odlične ekipe Mačve, ali ispalo je kako se samo poželeti može. U Beogradu je znalački postavljenom igrom remizirao trener Ivan Stefanović, a protiv Šapčana na klupi je debitovao novi trener Milorad Kosanović i gledaocima se predstavio važnom pobedom koje su se uželeli da vide.

Istina, još je u ekipi dosta škripalo, nije išlo kako to gledaoci prželjkuju tečno i sa akcijama koje uvek imaju za cilj da se ugrozi protivnički gol, ali pobeda je pobeda. Čarapani su poveli lepim golom sa distance Markoskog  (35 minut) , onda su incijativu gosti preuzeli I Adamović je poravnao rezultat preko Adamovića (42) i tako se otišlo na odmor. U nastavku Mačva i dalje nije posustajala, ali dve brze akcije i Vukanović je manirom majstora smestio lopte u gol (50, 75) i zapečatio sudbinu gostiju.

U prvom poluvremenu kontrolisali smo igru, bili bolji, primili smo gol iz jednog jedinog šuta, ali smo imali inicijativu i izjednačili vrlo brzo. U drugom poluvremenu umesto da nastavimo tako, greška u igri mojih igrača doprinela je da Napredak postigne drugi gol i da zasluženo pobedi- rekao je Dragan Aničić, trener Mačve.

Fudbaleri Napretka su bili zadovoljni pobedom i odzvanjalo je radovanje iz svlačionice, a i šef stručnog štaba bio je  zadovoljan.

– Ova tri boda su mnogo značajnija od bodova koji se samo broje, momci su iz dva meča uzeli mnogo važne bodove. Protiv Mačve smo videli stvarno dobru utakmicu. Imali smo sreće da u drugom delu nađemo put kojim treba ići ka pobedi jer Mačva ima kvalitetan tim vredan, ambiciozan. Dati joj tri gola, pritom napraviti još prilika, a mogli smo i primiti i mi koji gol, zato moramo biti zadovoljni. Nadam se da uđemo u fazu u kojoj ćemo iskorigovati ono što sam primetio jer ima dosta praznina koje treba ispraviti i promeniti- jasan je Milorad Kosanović, trener Napretka.  D.MITROVIĆ

NAPREDAK – MAČVA  3:1  (1:1)

Strelci: 1:0 Markoski u 35, 1:1 Adamović u 42, 2:1 Vukanović u 50, 3:1 Vukanović u 75 minutu. Stadion: Mladosti. Gledalaca: 1.500. Sudija: Lazar Lukić (Beograd) 7,5. Žuti kartoni: Markoski (Napredak), Adamović, Ivić, Jovanović (Mačva).

NAPREDAK: Ni.Petrović 7, Urošević 7, Ne.Petrović 6,5 (Veškovac 6,5), Miladinović 7, Simonović 7, Šljivić 6,5, Markoski 7,5, Vulić 7 (Mitrović-), Alivodić 7, Milisavljević 7,5, Vukanović 8.

MAČVA: Filipović 7, Pejvić 7, Protić 6,5, Ivić 6,5 (J.Jovanović-), N.Jovanović 7, Lazarević 7, Gavrić 7, Obrovac 6,5, Matić 7 (Đurišić-), Adamović 7,5, Jeremić 6,5 (Vlaisavljević 6,5)

Igrač utakmice: Aleksa Vukanović (Napredak).