Home / Fudbal / KONAČNO SE I ČARAPANI RADOVALI Fudbaleri Napretka dobro se namučili protiv Radnika da stignu do prve pobede u nastavku prvenstva

Posle meča sa RadnikomKRUŠEVAC (12.3.) – Posle dva remija i dva poraza u nastavku prvenstva radost je stigla i na tribinama stadiona Mladosti jer je Napredak osvojio prva tri boda. Navijače je obradovala pobeda protiv Radnika, ali ne i igra koja nije ni nalikovala na jesenje, na onaj sitan vez po terenu koji ih je terao da često ustaju sa sedišta i frenetičnim aplauzima pozdravljali ljubimce.

Napredak je celim tokom susreta sa Surduličanima imao inicijativu, ali jalovu završnicu koja se nikome nije dopala. Gosti su se odlučili na zatvorenu igru, a prvi put kada su napali u 42 minutu, Stanković je postigao gol. Tri minuta kasnije Vukanović je manirom majstora izjednačio, a Šljivić je postavio konačan rezultat u 70 minutu.

Ono što još zavređuje zapeležiti je udarac u stativu Eskića u 12 minutu, potom prečka Vukanovića u 30, bilo je još nekoliko šansi i polušansi. Kod gostiju Avramović je promašio penal u 62, a Jovanović u 71 minutu sa dva metra nije uspeo da ubaci loptu u gol. Utakmica je bila “tanka”, ali treneri su je videli drugačije i bili puni hvale za igru, što gledaoci nisu uočili

– Pokazali smo po prvi put da možemo da igramo borbeno, da igramo dobar fudbal. Napredak je igrao dobro kao i na predhodnim  mečevima, mi smo nenadano došli u voćstvo i onda naivno primili gol. U drugom poluvremenu je bila jako lepa utakmica i ljubitelji fudbala imali su šta da vide- rekao je Bratislav Živković, trener Radnika.

– Nautakmici sa Radnikom publika mogla da uživa! Bilo je golova, lepih akcija, šansi, baš dobra utakmica. Što se tiče same igre izuzetno sam zadovoljan načinom na koji igra Napredak, ali nisam zadovoljan realizacijom. To je nešto na čemu moramo raditi jer napraviti ovoliko priika to mora da se rezultira golovima-ocenio je igru Vuk Rašović, trener Napretka.  D.MITROVIĆ

NAPREDAK – RADNIK  2:1  (1:1)

Strelci:  0:1 Sstanković u 42, 1:1 Vukanović 45, 2:1 Šljivić u 70 minutu. Stadion: Mladosti. Gledalaca: 1.500. Sudija: Bojsn <Nikolić  (Kragujevac) 8. Žuti kartoni: Eskić, Petrović (Napredak), Ivić, Radović, Pejčić, Žarković (Radnik).  Crveni karton: Pejčić (Radnik) u 85 minutu.

NAPREDAK: Petrović 7, Cvetković 6,5 (Petrović 6), Urošević 6,5, Šljivić 7, Miladinović 7, Tubić 7, Eskić 7, (Ndiaje 6,5), Vulić 7 (Šarac-)), Alivodić 6,5, Gobeljić 7, Vukanović 7,5.

RADNIK: Čančarević 7, Mladenović 6,5 Milovanović 6,5, Ivić 6,5, Stanković 6,5, (Keremeh-), Adamović 6,5 (Aksenijević-), Radović 6, Gojković 6, Pejčić 6, Žarković 6,5, Zlatanović 6 (Jovanović-).

Igrač utakmice: Aleksa Jokanović (Napredak).