Home / Info / FUDBALERI FRANCUSKE NAJBOLJI NA SVETU U finalnom meču Svetskog prvenstva pobedili su Hrvatsku i zasluženo osvojili „zlatnu boginju“

MOSKVA – Završeno je Svetsko fudbalsko prvenstvo u Rusiji, a novi prvak planete je Francuska. Na stadionu „Lužnjiki“ u Moskvi, u finalnom meču „trikolori“ su savladali Hrvatsku (4:2), i tako ponovili uspeh iz 1998. godine, dok su komšije samim plasmanom u završnici postigli najveći uspeh u svojoj istoriji. Treće mesto na Mundijalu osvojila je Belgija.

Sama utakmica je bila onakva kakva i priliči zavšnom meču Svetskog prvenstva. Igrano je obostrano agresivno, brzo, postignuto je šest golova. Hrvati su gajili nadu da mogu nešto više napraviti od poraza sve do rezultata 3:1, trudili su se jurišali, ali kada je protivnik podigao na 4:1, sve im je bilo jasno i postali su vidno nervozni. (Foto: Tanjug/AP)