Home / Fudbal / „ELITAŠI“ BAŠ DOBRE MUŠTERIJE Napredak je u ovom prvenstvu kući pobedio Crvenu Zvezdu i Partizan, a po bod osvojio u Beogradu

KRUŠEVAC – Nekada su se fudbaleri Napretka tresli i strepeli za rezultat kada bi išli u goste našim najslilnijim klubovima, ali u poslednje vreme to se promenilo i sada idu da se sa Beograđanima nadigravaju, da pokazuju svoje fudbalsko umeće i osvajaju bodove. U ovom prvenstvu su posebno blistali, na svom terenu pobedili su i Crvenu Zvezdu i Partizan, a u Beogradu sa njima remizirali.

Tako je bilo i juče sa Crvenom Zvezdom (1:1). Znali su da „crveno-beli“ nemaju igru kojom ih mogu nadigrati, ali da će kidisati od prvog minuta, vrebati šanse za  šuteve sa distance, baš tako su i primili gol. Posle tih euforičnih napada domaćina Čarapani su smirili igru i nastojali da iz kontri dođu do rezultata. Tako je i bilo. Iz jedne brze akcije Vukanović je u 88 minutu pogodio stativu, a Eskić u nadoknadi poravnao rezultat.

Pokazalo se da sa pravom mnogi tvrde da poslednje dva godine Čarapani  igraju najbolji fudbal u državi i zato gde god gostuju okupljaju veliki broj gledalaca koji uživaju u njihovom umeću. Iskrene prijatelje fudbala raduje što se i pravi fudbal vraća u provincijske gradove, gde niču organizaciono i finansijski zdravi klubovi. Očigledni primeri su Kruševac i Subotica.  N.LUČIĆ