Home / Fudbal / ČARAPANIMA OPET „POBEGLA“ POBEDA Već u13 minutu Napredak je vodio sa 2:0, ali je u nastavku posustao i Partizan je izjednačio

BEOGRAD – U ovom prvenstvu fudbaleri Napretka su sa Partizanom igrali tri utakmice i nijednu nisu izgubili – na svom stadionu su izvojevali pobedu, a dva puta su remizirali u Beogradu. Na minulom meču bili su na pragu ubedljive pobede, jer su već u 13 minutu vodili sa 2:0, nastavili su do odmora sa dobrom i odgovornom igrom, „razbili” Partizan koji u nekim trenucima nije znao gde je, ali su u drugom poluvremenu posustali i dozvolili domaćinu da poravna rezultat – 2:2.

Krenuli su sa svojom već prepoznatljivom igrom i već u 12 minutu brza kontra, Vulić je izbacio Sekidikua, usledio je majstorski udarac i lopta je zanjihala mrežu „crno belih. Na drugi gol se čekalo samo minut, Boranijašević je pronašao Vulića koji je precizno šutirao i pravi šok na stadionu – 2:0 za Napredak. Posle odmora trener Đukić setio se da uvede u igru najboljeg fudbalera Đorđa Ivanovića i bila je druga priča i brzo izjednačenje preko Đorđa Jovanovića u 59 i 62 minutu (2:2).

Ne treba zaobići i ne kazati da su fudbaleri Partizana u svojoj nemoći koristili mnogo taga nesportskog, kako bi zadržali Napretkove igrače: rvačke zahvate, stalna povlačenja, grube startove, svi su bili na meti, a posebno Vukanović, Sekidika, Boranijašević, Vulić, što je uglavnom tolerisao sudija Brdar. Ali, pored raznih pritisaka Čarapani su se sportski i korektno ponašali i uspeli igrom da naprave dve izvanredne šanse za gol koje su propustili Basrak i Vukanović.  Nadica LUČIĆ