Home / Fudbal / TEMNIĆ NIJE “MAČJI KAŠALJ” Fudbaleri novog prvoligaša zrelo igrali protiv crnogorske Sutjeske i propustili lepu priiku da pobede

BRZEĆE (13.7) – Posle debakla protiv niškog Radničkog (6:0), kada su doputovali na pripreme, već na drugoj kontrolnoj utakmici varvarinski prvoligaš Temnić je pokazao igračku zrelost protiv crnogorskog osvajača kupa, ekipe Sutjeske 2:2 (2.0) i po šansama propustili priliku da je pobede.

Utakmica je bila borbena i tvrda, na moment i gruba. Crnogorcma nije godilo da su nadigrani od novog prvoligaša i stalno su tražili kavgu, a u 33 minutu nastala je ozbiljna gužva posle grubog prekršaja Bubanje nad Vukajlovićem, pekid je trajao četiri minuta, ali su se strasti brzo stišale.

Varvarinci su brzonapravili lep rezultat i poveli golovima Marušića i Majdevca. Strateg Sutjeske Peca Rakojević, videvši da je ćar pojeo vajdu, u poslednjih pola sata uvodi najjaču postavu koja je poravnala rezultat. Kod Temnića najbolji su bili Rajković, Radovanović i Lazarevski.  G.MINIĆ