Home / Ostali sportovi / Košarka / SVE UZALUD BEŠE KOŠARKAŠKA NADA  Napredak se porazom od Metalca pred svojom publikom oprostio od vrha tabele

N Metalac KRUŠEVAC (6.3.) – Davnašnja želja košarkaša Napretka da se već jednom domognu vrha tabele i priušte navijačima da gledaju Crvenu Zvezdu, Partizan i druge elitne klubove, bila je samo uzaludna nada. Porazom od Metalca 97:100 (13:32, 34:12, 17:11, 12:21 – 21:24) pred svojom publikom koja ih je izdašno bodrila i davala vetar u leđa sva nadanja, želje i htenja pala su u vodu.

Odsustvom borbenosti, nepreciznosti, slabih skokova ispod oba koša i početničkim greškama, videlo se već posle prve ubedljivo izgubljene četvrtine, da će izgubiti i utakmicu. U drugoj i trećoj etapi su se malo trgli, čak i voćstvo preuzeli, ali u četvrtoj su reprizirali prvu, dozvolili Valjevcima da poravnaju rezultat i igraju petu, u kojoj su dominirali i zasluženo pobedili.

– Katastrofalno smo odigrali prvu i četvrtu četvrtinu. Ovim porazom izgubili smo svaku šansu da ostvarimo svoj zacrtani cilj, a način na koji smo odigrali utakmicu kazuje da verovatno i ne zaslužujemo jedno od prva četiri mesta- bio je iskren posle utakmice Oliver Popović, trener košarkaša Napretka.    Ivana VOLIĆ