Home / Ostali sportovi / Košarka / NA RASTANKU LEPA POBEDA Publici se dopala nadmena igra košarkaši Napretka protiv Konstantina

KRUŠEVAC – Košarkaši Napretka pobedili su ekipu niškog Konstantina – 85:68 (22:12, 29:16, 16:17, 18:23, i sada bezbrižno dočekuju nastavak prvenstva, koje počinje 8. januara. Prve dve četvrtine nadmenom igrom oduševili su publiku i nagovestili da mogu da se domogne visoke pozicije, vodili su i sa 30 razlike, a onda se poigravali sa  rivalom i dozvolili da ublaži rezultat.

konstantin-3– Današnju utakmic smo rešili već u prvom poluvremenu i igračima je bilo teško da nađu motiv u drugom, a ideja je bila da igraju više oni koji su do sada imali malu minutažu. Naša pobeda je zaslužena, videćemo kakav ćemo sastav napraviti za nastavak prvenstva jer odmah imamo teško gostovanje u Čačku, potom tri utakmice igramo kući- kazao je Oliver Popović, trener Napretka.

I dok je domaći tabor obasjan raspoloženjem, u gostujućem dosta gneva i razočarenja.

– Videlo se od starta da je Napredak ušao u igru sa velikim samopouzdanjem i većom željom za pobedom. Moji igrači ništa nisu ispoštovali od onoga što smo radili na treninzima cele nedelje, a pojedini ne zaslužuju da nose dres Konstantina. Neki su se ponašali kao na modnoj reviji, pre svih Lazar Mladenović i Aleksa Simović- ljut je bio Ivan Simić, trener Konstantina.   D.M.