Home / Ostali sportovi / Košarka / IBAR DUBOK ZA ČARAPANE Sloga izvojevala pobedu tek u produžetku – 88:83 (13:20, 17:9, 13:22, 29:21 – 16:11)

protiv Sloge kosarkasi 2KRALJEVO (4.2.) – U komšijskom derbiju odluka o pobedniku pala je u produžetku do kojeg su rivali došli u Hičkokovskoj završnici. Domaćini su imali solidnu prednost na 28 sekundi pre kraja meča, a tada je na scenu stupio Jeremić. Najpre je pogodio sva tri slobodna bacanja a potom je trojkom doneo Napretku izjednačenje i priliku za popravni u produžetku. Opet je bila ravnopravna borba, rivali su se smenjivali u vodjstvu i na kraju više nerava i sreće imala je Sloga.

Početak utakmice je samo za kratko pripao Slogi (5:2) ali je na kraju prve četvrtine gosti ostvarili razliku od sedam poena. Istom merom odgovorili su domaćini u drugoj a košarkaši Napretka u trećoj četvrtini. Kod domaćina posebno se istakao Pavlović koji je bio i najbolji realizator zatim Stamenić, Simović i na momente Jovanović i Vorkapić.

Gosti su naročito u drugom poluvremenu na terenu imali razigrane centre Cvetkovića i Markovića i oni su bili udarne igle uz Dejvisa, Jeremića i kapitena Đorđevića. Na kraju velika radost pulena trenera Boška Đokića koji su ostvarili značajnu pobedu. Gledaoci njih oko 500 videlo je zanmljiv meč dva protivnika koji su još jednom pokazali da im s pravom pripadaju sve čestitke na dobroj igri i velikom zalaganju.                                                                    Stole Petković